FAQ + VOP

Často kladené otázky a všeobecné obchodní podmínky

 

Nestihnu se dostavit včas na focení, co se stane?

Požádám formou sms nebo telefonicky informovat o možném zpoždění. Případné zpoždění zkrátí dobu focení nebo může být rovnou zrušeno bez náhrad. V případě, že se nedostavíte na focení vůbec, celková úhrada/voucher propadá.

Jak dlouho trvá focení?

Minimální doba focení je 1 hodina, pokud není domluveno jinak nebo nejde o speciální mini focení. Do hodinové taxy nezapočítávám mou přípravu.

Kde všude je možnost fotit?

Focení probíhá na Vašich oblíbených místech, v parcích, u vás doma nebo kdekoliv, kde se cítíte dobře. A to konkrétně v jížních Čechách (Čimelice, Písek, Blatná, atd.) nebo v Praze. Avšak není problém za Vámi dojet kamkoli. V případě zájmu o ateliérové focení vybírám vhodné a dostupné interiéry.

V jaké dny je možnost fotit?

Focením se věnuji aktuálně pouze o víkendech, není li domluveno jinak.

Jak se zachovat při špatném počasí v den focení v exteriéru?

V případě, že v den focení bude nevhodné počasí na fotografování, zkontaktujeme se co nejdříve a domluvíme nový termín bez příplatku. Doporučuji také sledovat předpověď počasí.

Jak se zachovat při zhoršeném zdravotním stavu v den focení?

Pokud vám není dobře (jste nachlazeni a podobně), kontaktujte mne co nejdříve, abychom domluvili náhradní termín.

Jsou k dispozici všechny fotografie z focení?

Mimo business/profesní focení jsou všechny fotografie se základní úpravou k dispozici, není li domluveno jinak.

Jak se roztřídí náhledové fotografie?

Odstraním fotografie, kde jsou například přivřené oči, nevhodné pózy nebo ty které vím, že nepůjdou dobře upravit.

Jaký je rozdíl mezi upravenou a retušovanou fotografii?

Základní úprava fotografií, která prochází postprodukcí v Lightroomu obsahuje opravy přepalů, barev, sytosti, doostřením, případným ořezem, atd. Retuš fotografií zpracovávám ve Photoshopu a redukuji akné a kruhy pod očima, zmírňuji vrásky, strie, odstraňuji přebytečné chloupky, otlačeniny a podobně. U náročnější retuše, jako například úpravy proporcí těla a podobně si účtuji extra příplatek dle domluvy. Je li zapotřebí, “vyčistím” pozadí z ateliéru a jiné rušivé prvky. Fotografie z exteriéru u retuše navíc poupravím pomocí různých presetů z mé vlastní tvorby.

Jaké je rozlišení upravených fotografií?

Rozlišení fotografií je až 24 Mpix a velikost až 6016×4016 pixelů (velikost fotografií určuje kvalita).

Kdy budou hotové fotografie?

Fotografie se základní úpravou posílám do 7 dnů od focení. Retušované fotografie ve formátu JPG jsou k dispozici do 3 týdnů dle vytíženosti. Snažím se fotografie dělat co v nejkratším termínu, ale tak, aby nebyly ochuzeni o kvalitní postprodukci. V případě nemoci, dovolené nebo naléhavé situaci mohou být fotografie zaslány o pár dní později. Zpracované fotografie posílám v zazipované složce přes Úschovna.cz. Klienty žádám, aby mne po stažení fotografií informovali. Pokud se tak nestane do 14 dnů budou fotografie smazány z iCloudu bez náhrady!

Jak reklamovat fotografie?

Reklamace je uznaná v případě špatně vyretušované fotografie a celkově po technické stránce. Doporučuji projít moje portfolio, aby jste viděli, jak fotím a celkově, jak vypadá fotografie po postprodukci (úpravách a retuší). Nelze reklamovat Vámi nespokojený zevnějšek, špatně odvedenou práci externí vizážistky (nutno hlásit u focení) nebo Vámi vytvořeného líčení. U tištěných fotografií nelze reklamovat barevnost či případná světlost/tmavost snímku. Uznaná reklamace je u viditelných tiskových chyb (pruhy, škrábance, atd.)

Kdy dostanu tištěné fotografie?

Tištěné fotografie, které si vyzvednete v Čimelicích budou k dispozici společně s dalšími hotovými zakázkami. V případě urychlení procesu doporučuji uhradit dopravu (viz. ceník). Tištěné fotografie, tak budou u vás během pár dnů.

Nepřeji si zveřejnění fotografií v portfoliu!

Vyhrazuji si právo ke zveřejnění fotografií do mého portfolia na mých webových stránkách a sociálních sítích. Pokud si nepřejete, aby Vaše fotografie byly zveřejněny, informujte mne nejpozději v den focení. Pokud tak neučiníte, beru to jako váš souhlas se zveřejněním.

Kdy mi bude odeslán voucher na focení?

Voucher v elektronické podobě je odeslán do 24 hodin od zaevidování platby.

Jakou má platnost voucher na focení?

Voucher má platnost 6 měsíců od zakoupení. V případě, že neproběhne focení do platnosti voucheru, lze termín prodloužit za poplatek 600 Kč včetně DPH. Bude li v tomto období změněn ceník, doplatíte navíc případný rozdíl.

Je možnost využít nějakých slev?

V případě slevových akcích na slevových portálech, sociálních sítích či v tištěné formě je automaticky nabídnuta stejná cena všem klientům, kteří budou mít zájem o focení v době slevové akce.

Kdo vlastní autorská práva?

Vždy fotograf. Všechny pořízené fotografie jsou mým majetkem a bez souhlasu se nesmí fotografie použít ke komerčním účelům a k prodeji třetím stranám. Klienti dále nesmí do retušovaných ani jiných fotografií nijak zasahovat. Pokud fotografie neobsahuje logo, copyright je třeba uvést odkaz na můj web nebo mé jméno při zveřejnění (tisk, média, internet, soc.sítě, atd.)

Je focení podloženo smlouvou?

Komerční zakázky jsou podložené smlouvou.

Jak zpracovávám osobní údaje?

Informace o zpracování osobních údajů se dozvíte zde.

Jak dlouho se zálohují fotografie?

Originální RAW soubory, náhledy a retušované fotografie ponechávám na iCloudu po dobu minimálně 14 dnů. Po tuto dobu je možno fotografie poupravit a přikoupit. Po uplynutí lhůty jsou veškeré soubory z focení definitivně odstraněny a nelze je opětovně nahrát. Upravené/retušované fotografie lze stáhnout z Úschovna.cz po dobu 90 dní od nahrání na server. V případě zájmu mohu za poplatek uložit veškeré soubory na iCloud po dobu 6 měsíců.

Lze vrátit rezervační poplatek?

Jedná se o nevratný rezervační poplatek, který slouží pro administrativní činnost týkající se focení. Nevyhovující termín lze dle podmínek změnit nebo doplatit případně za voucher, který má platnost 6 měsíců od zaplacení.

Informace k účtování dopravy

Doprava je účtována z Čimelic za cestu tam i zpět není li domluveno jinak.

 

Nenašli jste zde odpověď na otázku? Napište mi na e-mail fotograf@mikysuto.cz.

Informace byly aktualizovány 2.8.2023. Jakékoliv šíření obsahu nebo jejich část není bez svolení autora povolena!