FAQ + VOP

Často kladné otázky a všeobecné obchodní podmínky

 

Jak je ateliér vybaven?

Na stránkách ateliéru jsou k dispozici informace a fotografie vybavení, které se postupně doplňuje.

Mohu si vzít s sebou na focení doprovod?

Upřímně po zkušenostech doprovod nedoporučuji. Ruší i zdržuje to obě strany. Doprovod je možný pouze při focení osoby mladší 18 let nebo dle domluvy.

Nestihnu se dostavit včas na focení, co se stane?

Požádám formou sms nebo telefonicky informovat o možném zpoždění. Případné zpoždění zkrátí dobu focení nebo může být rovnou zrušeno bez náhrad.

Jak dlouho trvá focení?

Doba v ateliéru nebo exteriéru  je dle stylu focení v rozmezí 30 až 120 minut.  Jsou avšak i takoví zákazníci, kteří nevydrží celou dobu focení a sami od sebe čas zkrátí. Občas je to z důvodů dětí, kteří jsou unaveni či zlobí a nebo zákazníkům stačí počet nafocených fotografií.

V jaké dny je možnost fotit?

Focení v ateliéru nebo v exteriéru ( Havlíčkovy sady, Vyšehrad, Stromovka, atd. ) probíhá ve všední dny dle domluvy. Víkendy jsou možné za příplatek.

Jak se zachovat při špatném počasí v den focení v exteriéru?

V případě, že v den focení bude nevhodné počasí na fotografování, zkontaktujeme se co nejdříve a domluvíme nový termín bez příplatku. Doporučuji také sledovat předpověď počasí. Druhou variantou je možné focení v ateliéru.

Jsou k dispozici všechny fotografie z focení?

Zasílám mnou roztříděné fotografie velikosti cca 1000×1500 pixelů s vodoznakem. Náhledy ve formátu .jpg posílám přibližně do 3 dnů ode dne focení prostřednictvím Úschovna.cz, kdy Vám na email zašlu odkaz ke stažení. Zákazníky prosím, aby svůj výběr pro úpravu fotografií provedli do 14 dnů nejpozději a to z důvodů zaplňování úložiště. V opačném případě budou fotografie smazány bez náhrady!

Lze zakoupit fotografie bez vodoznaku?

RAW soubory ani neupravené fotografie neposkytuji.

Jak se roztřídí náhledové fotografie?

Odstraním fotografie, kde jsou například přivřené oči, nevhodné pózy nebo ty které vím, že nepůjdou dobře upravit.

Jak se upravují fotografie?

Základní úprava fotografiíkteré prochází postprodukcí v legálním Photoshopu a v dalších programech obsahují opravy přepalů, barev, sytosti, doostření, případný ořez, atd. U pokročilé retuši redukuji akné a kruhy pod očima, zmírňuji vrásky, strie, odstraňuji přebytečné chloupky, otlačeniny a podobně. Je li zapotřebí, “vyčistím” pozadí z ateliéru a jiné rušivé prvky. Fotografie z exteriéru u pokročilé retuše navíc poupravím pomocí různých barevných filtrů.

Jaké je rozlišení upravených fotografií?

Rozlišení fotografií je až 24 Mpix a velikost až 6016×4016 pixelů ( velikost fotografií určuje kvalita ).

Kdy budou hotové fotografie?

Retušované fotografie ve formátu .jpg  jsou k dispozici do 4 týdnů dle vytíženosti. Snažím se fotografie dělat co v nejkratším termínu, ale tak, aby nebyly ochuzeni o kvalitní postprodukci. V případě nemoci, dovolené nebo naléhavé situaci mohou být fotografie zaslány o pár dní později. Zpracované fotografie posílám v zazipované složce přes Úschovna.cz. Zákazníky žádám, aby mne po stažení fotografií informovali. Pokud se tak nestane do 14 dnů budou fotografie smazány z iCloudu bez náhrady!

Jak reklamovat fotografie?

Reklamace je uznaná v případě špatně vyretušované fotografie a celkově po technické stránce. Doporučuji projít moje portfolio, aby jste viděli, jak fotím a celkově, jak vypadá fotografie po postprodukci ( úpravách ). Nelze reklamovat Vámi nespokojený zevnějšek, špatně odvedenou práci externí vizážistky ( nutno hlásit u focení ) nebo Vámi vytvořeného líčení. U tištěných fotografií nelze reklamovat barevnost či případná světlost/tmavost snímku. Uznaná reklamace je u viditelných tiskových chyb ( pruhy, škrábance, atd. )

Kdy dostanu tištěné fotografie?

Tištěné fotografie budou k dispozici po schválení fotografií v elektronické podobě. Poté je zasílám do laboratoře a obvykle do pár dnů budou k vyzvednutí v ateliéru. V případě zájmu mohu fotografie zaslat přes Zásilkovna.cz za poplatek ( viz. ceník ).

Nepřeji si zveřejnění fotografií v portfoliu!

Vyhrazuji si právo ke zveřejnění fotografií do mého portfolia na mých webových stránkách a sociálních sítích. Pokud si nepřejete, aby Vaše fotografie byly zveřejněny, informujte mne nejpozději v den focení. Pokud tak neučiníte, beru to jako váš souhlas se zveřejněním.

Kdy mi bude odeslán voucher na focení?

Voucher v elektronické podobě je odeslán do 24 hodin od zaevidování platby.

Jakou má platnost voucher na focení?

Voucher má platnost 6 měsíců od zakoupení. V případě potřeby lze platnost prodloužit.

Je možnost využít nějakých slev?

V případě slevových akcích na slevových portálech, sociálních sítích či v tištěné formě je automaticky nabídnuta stejná cena všem klientům, kteří budou mít zájem o focení v době slevové akce.

Kdo vlastní autorská práva?

Vždy fotograf. Všechny pořízené fotografie jsou mým majetkem a bez souhlasu se nesmí fotografie použít ke komerčním účelům a k prodeji třetím stranám.  Zákazník dále nesmí do retušovaných ani jiných fotografií nijak zasahovat. Pokud fotografie neobsahuje logo, copyright je třeba uvést odkaz na můj web nebo mé jméno při zveřejnění (tisk, média, internet, soc.sítě, atd. )

Je focení podloženo smlouvou?

Komerční zakázky jsou podložené smlouvou.

Jak zpracovávám osobní údaje?

Informace o zpracování osobních údajů se dozvíte zde.

Jak dlouho se zálohují fotografie?

Originální RAW soubory, náhledy a retušované fotografie ponechávám na iCloudu po dobu 14 dnů. Po tuto dobu je možno fotografie poupravit a přikoupit. Po uplynutí 14 denní lhůty jsou veškeré soubory z focení definitivně odstraněny a nelze je opětovně nahrát. Upravené fotografie lze stáhnout z Úschovna.cz po dobu 90 dní od nahrání na server. V případě zájmu mohu za poplatek uložit veškeré soubory na iCloud po dobu 6 měsíců.

Nenašli jste zde odpověď na otázku? Napište mi na email fotograf@mikysuto.cz.

Informace byly aktualizovány 9.3.2021. Jakékoliv šíření obsahu nebo jejich část není bez svolení autora povolena!