Průběh focení

Začínáme

Pro začátek spolupráce mne kontaktujte telefonicky nebo prostřednictvím emailu, kde se domluvíme na všech podrobnostech ( styl focení, počet osob, výběr ateliéru nebo exteriéru, termín focení, atd.).

Seznámení

Při osobním setkání se seznámíme, zopakujeme si styl focení, ukážu Vám ateliér a sdělím, jaké v něm máme možnosti.

Podepsání smlouvy

Po seznámení vyplníte smlouvu s dotazníkem, kde se uvádí styl focení, počet upravených fotografií, požadavky na úpravu, souhlas se zveřejněním fotografií a podobně. Po tuto dobu si začnu v ateliéru připravovat záblesková světla a celou scénu. V exteriéru se rozhodnu, které místa využijeme na focení, kvůli světelným podmínkám a rušivým prvkům.

Před focením

Po seznámení a podepsání smlouvy se připravíte na focení. Oblečení, make-up, vlasy. Já prozatím zkontroluji vše potřebné a připravím věci, které budu potřebovat k práci, abychom se nezdržovali a pouze si užívali společně focení.

Během focení

Scéna je připravena, světla nastavena a jdeme na focení. Průběžně střídáme pózy, polohy, nábytek, pozadí, ale také různé nasvícení. Během focení ukazuji osobně základní pózy nebo se inspirujeme na internetu. Případně Vaše nápady na pózy rád nafotím. Focení v exteriéru probíhá formou procházky a společně vybíráme vhodné místa na focení.

Ukončení focení

Po vyčerpání možností a času, focení ukončuji a Vy se připravujete k odchodu. Pokud se fotí v exteriéru, tak po dohodě s výběrem míst na focení ukončuji práci až tehdy, kdy je nafoceno dostatek kvalitních fotografií ( jak jsem již zmínil, je potřeba venku hlídat světlo, stíny a rušivé prvky). Já Vám ještě připomenu, kdy dostanete náhledy a další informace.

Rozloučení

Po rozloučení čekám na dalšího zákazníka nebo začnu uklízet, aby fotograf za mnou měl ateliér uklizený, jako jsem ho měl já.

Informace byly aktualizovány 26.12.2018. Jakékoliv šíření obsahu webu nebo jejich část není bez svolení autora povolena!