PŘÍPRAVA A PRŮBĚH FOCENÍ

Začínáme

Pro začátek spolupráce mne kontaktujte telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu. Domluvíme na všech podrobnostech jako je styl focení, počet osob, termín a místo focení. Můžete mne také navštívit osobně v Čimelicích, avšak jen po telefonické domluvě. Přečtěte si všeobecné informace, které jsou k dispozici v sekci FAQ.

Jak se připravit před focením?

Nedoporučuji chodit pár dní před focením na solárium ani sluníčko. Taktéž není vhodné používat samoopalovací nekvalitní výrobky, které dělají na těle fleky. Na “kosmetiku” si zajděte s předstihem, aby pleť nebyla zarudlá. Po holení doporučuji použít výrobky pro zklidnění pokožky. V případě výskytu akné nějak nemačkejte, nesnažte se jej skrýt. Líp se bude retušovat, než nějaký velký stroupek. Úpravu obočí neprovádějte v den focení. Taktéž vlasy nemyjte v den focení, líp se s nimi pracuje. Účes vytvořte těsně před focením. Nezapomeňte také na manikúru a pedikúru. Krom upravených nehtů na rukou i nohou nezapomeňte na odstranění ztvrdlé kůže na patách. Rty pravidelně mažte, zubním kartáčkem je můžete promasírovat a odstranit z nich šupinky kůže, aby nebyly popraskané. Nosíte li brýle, zvažte kontaktní čočky (platí při focení se zábleskovými světly). U denního světla tzv. daylight nejsou brýle překážkou. Nezapomeňte na zubní hygienu, krásný úsměv vypadá vždy dobře na fotkách. Chce to před focením pár dnů dobře se vyspat, nepít alkohol a omezit kouření (vyhnout se zakouřenému prostředí), ať pleť vypadá zdravě a odpočatě. Dodržujte pitný režim (vodu, bylinné čaje). V případě, že jste si neobjednali vizážistku, buďte dopředu nalíčení a mějte s sebou své líčení na případnou úpravu. Budou li se fotit děti, zkontrolujte jim tělo, zda není počmárané nebo polepené dětským tetováním a podobně.

Co vzít s sebou na focení?

Pokud provozujete nějaký sport nebo hrajete na hudební nástroj, můžete si na focení vzít sportovní vybavení nebo zmíněný nástroj. I jiné zajímavé rekvizity jsou vítány. Pro děti doporučuji s sebou vzít i jejich oblíbené hračky. U těhotenského focení se nejčastěji berou jako rekvizity budík, mašle kolem bříška, dětské botičky, ultrazvuk. Pokud možno, vyhněte se řetízkům a všemu lesklému (platí taktéž při opalování na sluníčku). Také si s sebou vezměte čistící váleček na oblečení pro případné odstranění žmolků, vlasů a podobně. U exteriérového focení počítejte s možným zašpiněním. Proto doporučuji vzít s sebou náhradní oblečení nebo deku na focení v trávě. Nezapomeňte si vzít vodu a případně svačinku 🙂

Jak se obléct na focení?

Na domluvené focení si vezměte s sebou takové oblečení, v kterém chcete být foceni a bude odpovídat žánru. Vyhněte se reflexním barvám (dělají totiž odrazy na pleti), oblečení s velkými vzory a potisky. Doporučuji vzít s sebou více druhů oblečení, aby jsme mohli kombinovat. Při focení v ostrém světle nám pomůže, když budete mít na sobě bílé oblečení. Bude li se fotit celá postava v interiéru, mějte čisté ponožky i boty. Dobré nápady na kombinaci oblečení naleznete na Pinterestu.

  • Focení v páru nebo rodinysluší všem jednoduché trička nebo košile a džíny. Další kombinací jsou společenské šaty, sportovní oblečení nebo “fashion” móda.
  • Focení dětí – dětské oblečení je většinou velmi barevně výrazné. Zde prosím dávejte pozor spíše na vzory s kombinací puntíků, pruhů a podobně.
  • Focení Glamour nebo Boudoir stylu – vezměte s sebou například pánskou košili, dlouhé tričko, oversize svetr, pyžamo, kvalitní spodní prádlo, korzet, lodičky a bižuterii. Oblečení a dobře udělané líčení dělá zázraky.
  • Focení aktu – na sobě mějte volnější spodní prádlo (ideálně žádné). Doporučuji vzít s sebou i olejíček na tělo, župan a ručník.
  • Těhotenské focení – budoucí maminky vypadají dobře v těhotenských volných i upnutých šatech, v džínech a tričku, ale také v pánské bílé košili.
  • Partnerské těhotenské focení – doporučuji vzít jednoduché trička bez vzoru a výrazných log v bílé a černé barvě a modré džíny. U focení těhotenského aktu je vhodné mít kvalitní spodní prádlo, noční košilku, pánskou jednobarevnou košili.
  • Newborn – miminkám sluší jednoduché šatičky, bodíčka, čepičky, šátky, ale i “vtipné” oblečky. Ideální jsou pastelové barvy, bílá a kontrastní černá. Vyhněte se velkým vzorům, nápisům a značek.

Jak se na focení nalíčit?

Líčení na focení, tzv. fotomake-up by mělo být silnější, protože při záblesku se z fotografie ztratí až 50% sytosti. Aby se pleť neleskla, použijte transparentní pudr. Mé osobní doporučení je objednat si na focení vizážistku, která Vám udělá vhodný fotomake-up a postará se o základní úpravu vlasů.

Neumím pózovat!

To vůbec nevadí, základní pózy Vám ukážu nebo poradím. Můžete navštívit také různé videa s ukázkami póz, kouknout na módní magazíny, fotografie i ostatních fotografů a před zrcadlem zkoušet výrazy obličeje a póz. Dále doporučuji navštívit Pinterest.

Lze realizovat specifické přání na fotografii?

Samozřejmě! Bude li to v mým možnostech, rád nafotím specifické přání.

Před focením

Po seznámení a sdělení potřebných informací připravím v interiéru záblesková světla a celou scénu. V exteriéru se rozhodnu, které místa využijeme na focení, kvůli světelným podmínkám a rušivým prvkům. Vy se mezitím připravíte na focení. Bude li se fotit Newborn, počítá se automaticky s přebalením, nakojením i uspáním.

Během focení

Scéna je připravena, světla nastavena a jdeme na focení. Průběžně střídáme pózy, nábytek, pozadí, ale také různé nasvícení. Během focení ukazuji osobně základní pózy nebo se inspirujeme na internetu. Případně Vaše nápady na pózy rád nafotím. Samozřejmostí je možnost se převléci. Focení v exteriéru probíhá formou procházky a společně vybíráme vhodná místa na focení.

Ukončení focení

Po vyčerpání možností a času, focení ukončuji a Vy se připravujete k odchodu. Pokud se fotí v exteriéru, tak po dohodě s výběrem míst na focení ukončuji práci až tehdy, kdy je nafoceno dostatek kvalitních fotografií (jak jsem již zmínil, je potřeba venku hlídat světelné podmínky i rušivé prvky).

Informace byly aktualizovány 8.8.2022. Jakékoliv šíření obsahu webu nebo jejich část není bez svolení autora povolena!